Utrpení, láska, smrt, víra... a tělo jako podstata lidství: Amélie Nothombová vydala na podzim roku 2019 knihu s názvem Soif (Žízeň). Ježíš Kristus v ní komentuje poslední dny svého života.
Amélie Nothomb
Kniha Amélie Nothombové Životopis hladu byla ve Francii vydána již v roce 2004, české vydání je ale zcela čerstvé. Příznivci románů této populární belgické autorky si jistě i tentokrát přijdou na své.
Kyselina sírová si stejně jako předchozí romány Amélie Nothombové udržuje technickou dokonalost, ale nepostrádá ani lidskou tvář. Hlavním tématem knihy je krutost a s ní spojená otázka viny. Příběh se odehrává na pozadí drsné reality show.
„Když jsem se poprvé spatřil v zrcadle, smál jsem se: nevěřil jsem, že jsem to já. Dnes se dívám na svůj odraz a směju se: vím, že jsem to já.“ Takto začíná román Atentát, moderní pojetí příběhu krásky a zvířete.
Román Strach a chvění je jedním ze tří knih belgické spisovatelky Amélie Nothombové, zpracovávajících autobiografické téma.
Jedna z komerčně nejúspěšnějších frankofonních spisovatelek, A. Nothombová, i letos vydala nový román.
Úžas a třes je autobiografický román, jehož hlavní hrdinkou je sama autorka Amélie Nothomb. Děj knihy se odehrává v Japonsku, kde se spisovatelka narodila a strávila část svého dětství.
Hlavní ideou díla má být uvažování o vině, o hříchu, o trýzni po spáchaných nepěkných činech - ovšem co dělat, když se očekávaná muka nedostaví?
Tentokrát si Nothombová vybírá za terč sobectví rodičů, anorexii nebo lidskou „stádnost“.