Ač kritika Robinsovy romány nevítá právě s jásotem, o jejich čtenářském úspěchu nemůže být pochyb.
Jan Kapoun
Kritika k tomuto Duteurtreovu románu nebyla příliš shovívavá.
Před pětasedmdesáti lety, 14. února 1930, tedy na den sv. Valentýna, se na amerických knižních pultech poprvé objevilo dnes již klasické dílo detektivní literatury The Maltese Falcon (Maltézský sokol). Jeho autor, Dashiell Hammett, je pokládán za zakladatele a hlavního představitele tzv. drsné školy detektivního románu.
V pořadí čtvrtá kniha amerického prozaika Breta Eastona Ellise, kronikáře životního stylu takzvané Generace X, nese název Informátoři (The Informers, 1994).
Americký prozaik, jeden z nejvýraznějších představitelů literatury Generace X.
Jak se John Updike, který se ve svém bohatém díle věnoval zejména námětům ze současnosti, vypořádal s nerozpletitelnou sítí, jež před diváky i čtenáře klade Shakespearův Hamlet?
John Updike (*1932), americký prozaik, básník a esejista, jeden z nejvýznamnějších spisovatelů dneška.
William Gibson (*1948), americký prozaik a filmový scenárista, autor známého cyberpunkového díla Neuromancer.
Román Všechny párty zejtřka (All Tomorrow`s Parties, 1999) od amerického prozaika Williama Gibsona uzavírá jeho druhou trilogii, označovanou jako „mostní trilogii“ (Bridge Trilogy).
Ve Velké Británii vyšel na podzim tohoto roku první svazek deníků prozaika Johna Fowlese (*1926), který vzbudil velký zájem.
Ve Velké Británii vyšel na podzim tohoto roku první svazek deníků prozaika Johna Fowlese (*1926), který vzbudil velký zájem. Nemenší pozornost k sobě poutá vydání souboru poznámkových sešitů romanopisce a básníka Thomase Hardyho (1840-1928), autora dnes již klasických románů...
Ve Spojených státech vyšlo ke konci října tohoto roku souhrnné vydání povídek z první etapy literární tvorby Johna Updikea (*1932), jednoho z nejvýznamnějších amerických spisovatelů současné doby.
Žebříček nejvýznamějších románů světové literatury, jak jej sestavil britský deník The Observer.
Nový román klasika americké sci-fi Neila Stephesona Quicksilver má více než 900 stran.
V českém překladu vyšel úspěšný román mladé britské prozaičky.
Méně známá Orwellova kniha je románem ztracených iluzí...
V českém překladu vyšel zatím předposlední román Irvina Welshe. Příběh o dospívání edinburghské mládeže ze sociálně nižších vrstev společnosti označila britská kritika „za necelistvější a nejhlubší dílo, jež Welsh dosud napsal“.
Nejrozsáhlejší román britského prozaika Johna Fowlese, Daniel Martin, není jen velkým epickým dílem se zřetelnými autobiografickými rysy, ale i ambiciózním pokusem britského spisovatele vystihnut společenské a intelektuální klima poválečné Anglie.
Ani druhý román amerického spisovatele Chucka Palahnuika není čtením pro útlocitné duše.
V českém překladu vychází vrcholný román Martina Amise, syna slavného britského spisovatele Kingsleye Amise.
Nové knihy v těchto dnech vydávají Dave Eggers, Nicholson Baker, Don DeLillo, John Updike, Elmore Leonard, Michael Crichton a William Gibson...
Slovník eviduje autory zemí a oblastí, kde je francouzština buď mateřským jazykem obyvatel, nebo jazykem běžně užívaným aspoň v některých vrstvách obyvatelstva či v některých oblastech veřejného života.