Tíha války doléhá na život obyvatel příhraničního městečka Berd, na první pohled všední každodennost je ve skutečnosti plná trhlin ztráty, bolesti a utrpení. Místní svůj osud přijímají potichu jako typičtí obyvatelé hor – houževnatě a tvrdohlavě.
Anna-Ester Šotolová
Studovala kdeco, teď už jen hodně čte, ale nejradši má koně.
Koncept „společně provozovaného knihkupectví“, kde má každou poličku jiný knihkupec, primárně slouží ke sdílení oblíbené literatury, je to ale i místo setkávání, které podporuje zdejší komunitu a vznik nových nápadů. Přesně takové je knihkupectví Senichi Books na předměstí Tokia, v němž jsem si povídala s jednou z jeho zakladatelek paní Yuccou.
Zdánlivě individuální rozhodnutí, zda mít, či nemít děti, se v knize Mateřství stává společenskou, biologickou i politickou otázkou. V syrové zpovědi se autorka dotýká mnoha citlivých témat, která popisuje bez sebemenších zábran.
Známá německá spisovatelka Juli Zeh bere čtenáře na cestu životem, jehož důležitou součástí jsou od dětství koně. Od vlastního příběhu se dostane k úvahám nad koňmi samotnými i k celospolečenským otázkám.
Jak se pije káva v Tanzánii, Jemenu nebo na Kubě? Kniha plná kávy od historie přes zvyky až k receptům z celého světa je díky velkolepému provedení a fotografiím vhodná ke čtení i listování a prohlížení. Estetický zážitek se vyrovná čtenářskému.
Výstižně a vtipně ilustrovaná příručka cílí svým obsahem i grafikou na mladší čtenářské publikum. Autorka prostřednictvím vlastní zkušenosti i naučných exkurzů vysvětluje, proč na sebe mnohdy narážejí světy introvertů a extrovertů, a zároveň citlivě založeným lidem ukazuje cestu k sebepřijetí.
Povídky z knihy Sedm dobrých let jsou plné dvojakosti, balancují na hranici mezi vtipným a vážným, mezi bezstarostností a válkou, mezi životem v Tel Avivu a jinde ve světě.
Neprodejný debut, který nabízí pohled na město Sokolov, věčně zahalené v šedi, smogu a beznaději, z nichž není úniku. Do jaké míry mluví vypravěč o městě a nakolik líčí své vlastní vyhoření?