Svým druhým románem Hari Kunzru dokázal, že se lze vymanit z krabičky, do níž se jej po debutu snažila vměstnat literární kritika: totiž, že bude psát o dědictví domoviny svých předků. Virus posouvá tento střet kultur dál.
Hari Kunzru
Connanghíbské náměstí kolem něj doslova pulsovalo životem. Lidé z kanceláří, zahraniční batůžkáři, kurýři i obědvající dámy odstrkovali žebráky, vyhýbali se projíždějícím autům a pobíhali po tržišti Palika, až připomínali hráče nějaké dementní hry. Váhající Ardžún Mehta byl na okamžik jedinou nehybnou postavou v davu...
...Došlo k vyslání, přenesení (transmission) a pro mnohé rasisticky uvažující lidi i „nakažení“ starého dobrého západního světa virem zvaným imigranti. Je to právě „transmission“, ono vyslání za hranice, jež se stalo názvem Kunzruova druhého románu, do češtiny přeloženého jako Virus.
Román Impresionista je prvotinou britského prozaika Hariho Kunzrua.
Hari Kunzru je autorem dvou románů: Impresionista (č. 2005) a Přenos (Transmission, č. vydání se chystá).
Hari Kunzru své kvality potvrdil i v druhém románu.
Hari Kunzru vzbudil v poslední době pozornost britského tisku, když odmítl převzít cenu Johna Llevelyna, již sponzoruje list Daily Mail – údajně proto, že redakční politika novin je rasistická.